بره موم زنبور عسل، خاصیت ضد باکتریایی دارد

تاريخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۲ | بازديد: 608

در این پژوهش که توسط دکتر احمد فرج‌زاده شیخ، استادیار گروه میکروب ‌شناسی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز و با همکاری دکتر احمد فانی ‌یگانه، داروساز، انجام گرفته، آمده است: بره موم زنبور عسل به عنوان یک ماده ضد عفونی‌کننده از صدها و شاید هزاران سال پیش مورد استفاده قرار می‌گرفته است. فراعنه مصر برای مومیایی اجساد از آن استفاده می‌کردند. بره موم یک ماده صمغی است که توسط زنبور عسل از جوانه درختان جمع‌آوری و ساخته می‌شود. میزان جمع‌آوری این ماده در نژادهای مختلف زنبور متفاوت است. زنبور عسل از بره ‌موم به عنوان یک ضد عفونی کننده برای پوشش جدار داخلی سلول‌ها قبل و بعد از ورود لارو استفاده می‌کند.
در این تحقیق آمده است: تعدادی از ترکیبات موجود در بره موم عبارتند از: اسید آمینه، پیروگلوتامیک اسید Pyroglutramic acid، اسید‌های دارای زنجیره خطی، اسیدهای آروماتیک و استرهای آن، الکل‌ها Alcohols، آلدئیدها Aldehyds، چالکون‌ها Chalcones، فلاونوها Flavanones، فلاون‌ها Flavones، هیدروکربن‌ها Hydrocarbons، ترپنوئیدها Terpenoids و استرول .علاوه بر اینها تعدادی از قندها نیز گزارش شده است.
این پژوهش معرف این نکته است که محققان مواد مؤثر ضد میکروبی بره موم را مربوط به فلاونوئیدها و استرهایشان می‌دانند.
در این پژوهش همچنین آمده است: بررسی بره موم اکوادور و اروپا نشان داد که بره موم اکودور بر خلاف نوع اروپایی، فاقد Flavonoid و اسیدهای آروماتیک و استرهایشان بوده که این امر باعث بی ‌اثر شدن این نوع بره موم علیه میکروب‌ها شده است.

برگرفته از سایت ایسنا

مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم