«بره موم» فرآورده‌ای مهم

تاريخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۲ | بازديد: 598

کارشناس مسوول زنبورعسل جهادکشاورزی گیلان گفت: از بره موم از زمان عهد باستان به منظور مصارف گوناگون پزشکی و غیرپزشکی استفاده می‌شد، امروزه نیز از بره موم در زمینه‌های بهداشتی، آرایشی، پزشکی و غیرپزشکی استفاده می‌شود.

مهندس هوشیار رحیمی بیان کرد: آنچه که در ابتدا بشر را تشویق به پرورش زنبورعسل کرد، فقط عسل بود، اما رفته رفته سایر فرآورده‌های زنبورعسل و اهمیت آنها شناخته شد تا جایی که امروزه ورای ارزش غذایی ودارویی و سحرآمیز عسل، این محصول در کشورهای توسعه یافته از نظر جایگاه اقتصادی در مقایسه با سایر فرآورده‌ها از جمله زهرزنبورعسل، گرده گل، کیک گرده، زله رویال، بره موم، موم رتبه آخر را دارد.

وی گفت: بره موم به طور عمده ماده‌ای است رزینی که زنبورداران عسل از درختان و گیاهان جمع‌آوری می‌کنند و آنها را به کندو حمل کرده و با مواد دیگری بویژه موم مخلوط می‌کنند، حاصل این کار محصولی است به نام «بره موم»، نقشی که الکل و مواد ضدعفونی کننده در زندگی ما انسان‌ها دارد، بره موم در زندگی و سرزمین کندوی زنبورعسل دارد.

مهندس رحیمی با اشاره به اینکه ترکیبات اصلی بره موم، رزین و موم است، ادامه داد: رنگ آن ممکن است تنوع زیادی داشته باشد که از زرد روشن یا قهوه‌ای تا قهوه‌ای تیره و حتی سیاه متغیر است.

وی با بیان این مطلب که هر چه بره موم بیشتر در کندو بماند تیره‌تر خواهد شد، خاطر نشان کرد: بره موم را در دو قسمت کندو بیشتر از جاهای دیگر می‌توان مشاهده کرد که شامل دریچه پرواز یا داخل ورودی کندو و در قسمت فوقانی کندو و طرفین قابهاست که به جهت استفاده در قسمت‌های مورد نیاز در این دو محل توسط زنبورها ذخیره می‌شود.

مهندس هوشیاررحیمی با اشاره به اینکه عمده موم تولید شده از طریق رزین، گیاهی است که زنبورعسل مبادرت به جمع‌آوری آن و انتقال آن به کندو می‌کند، گفت: نظریه دیگر این است که از طریق خوردن گرده، زنبورعسل آن را تولید می‌کند و بعضی هم اعتقاد دارند که بره موم موجود در کندو حاصل دو فرایند فوق است.

وی گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده ۵۰درصد بره موم را رزین‌ها تشکیل می‌دهند، رزین‌ها ماده‌ای هستند که گیاهان برای بقای تندرستی و سلامتی خود به آن وابسته‌اند و وقتی که درختی آسیب ببیند یا پوست آن خراشیده شود رزین‌ها از نقاط آسیب دیده به بیرون تراوش شده تا جای آسیب دیده از زخم را درزبندی کنند و جلوی تراوش مایع آن را بگیرند.

کارشناس مسوول زنبورعسل جهادکشاورزی گیلان بیان کرد: رزین‌ها نقش مهمی در سیستم‌های ایمنی گیاهان برعهده دارند و بسیاری از این رزین‌ها از جایگاه والایی در ردیف داروهای طبیعی برخوردارند، بنابراین جای شگفتی نیست که زنبورعسل در جستجوی آنها صرفا جهت بستن درزها و سوراخ‌ها به کندوی خویش نباشد، بلکه با پی بردن به اهمیت ضد میکروبی آنها بعنوان ماده پایه‌ای برای ساخت بره موم به کندو حمل می‌کند.

وی با بیان اینکه بره موم دارای مقادیر زیادی از فلانوئیدهاست، افزود: همین ماده است که بیشترین توجه پژوهشگرانی که در جستجوی مواد به اصطلاح (فعال) در بره موم هستند را به خود معطوف داشته است و به دلیل وجود ترکیبات مختلف در بره موم مختلف است که به آن خواص ضد باکتریایی، ضدالتهابی، ضدقارچی، آنتی اکسیدانی و ضد ویروسی داده که همگی در این ماده گرد آمده‌اند.

وی تصریح کرد: از بره موم از زمان عهد باستان به منظور مصارف گوناگون پزشکی و غیرپزشکی استفاده می‌شد و امروزه نیز از بره موم در زمینه‌های بهداشتی، آرایشی، پزشکی و غیرپزشکی استفاده می‌شود.

برگرفته از خبرگزاری ایسنا

مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم