فواید درمانی عسل-۱

تاريخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۲ | بازديد: 710

خواص ضد باکتریایی عسل :

عسل حاوی مواد ضد میکروبی بوده و حتی قوی ترین میکروبها نیز در آن یارای مقاومت ندارند، با یک آزمایش ساده میتواند مقداری میکرارگانیسم ( مثلا ” کپک روی مربا) را با عسل کاملا” مخلوط کنید بعد از چند روز مشاهده خواهید نمودکه نه تنها در آن رشد نکرده بلکه کاملا” از بین رفته است ( توضیح در صورت رشد کپک حتما عسل با آب یا مایع دیگری مخلوط شده و خالص نمی باشد )

عسل سر چشمه حیات

عسل روند فیزیولوژیکی پیری را کند ساخته و از ضعف زود رس اعمال حیاتی جلوگیری می کند.
عسل و ترمیم زخم ( سوختگی ، التهاب ، گزیدگی ، ترک وشقاق )
استفاده از عسل به عنوان مرحم در درمان سوختگی ها که حتی از دیر باز رایج بوده و در طب سنتی نیز به آن اشاره شده است، در ترمیم بافتی و جلوگیری از افزایش عفونت از طریق استعمال خارجی بسیار مفید میباشد. عسل به واسطه آنزیم کاتالاز ترمیم پوست را سرعت بخشیده، از شدت درد می کاهد و از تاول زدن جلوگیری میکند.

در رابطه با التهاب ، گزیدگی ، ترک و شقاق میتوان به صورت ماساژ آرام موضع، ازعسل استفاده نمود.

عسل از خون ریزی زخم جلوگیری می کند و موجب انعقاد خون می شود.
عسل به علت خواص جذب آنی که دارد ترشحات پوستی را جذب و به بافتهای پوششی غذا می رساند و باعث شادابی آن می گردد.

عسل و دندان :
عسل به واسطه داشتن مواد ضد باکتریایی در جایگزینی قند برای داندنها نه تنها مضر نمی باشد بلکه باعث فعال شده ماده فلورین چای شده که یک ماده ضد فساد دندان میباشد این در حالی است که مصرف چای با قند برای دندان بسیار مضر میباشد.

ترکیب یک قاشق عسل با یک قاشق سرکه انگور خانگی برای ماساژ لثه ها جهت محکم نمودن بافت لثه بسیار مفید گزارش شده است .

عسل و کودکان :

مصرف عسل برای کودکان زیر یک سال ممنوع است ، ضد کم خونی است ، عسل باعث افزایش موگلوبین خون شده، به علت داشتن ویتامین B در رشد و نمو آنان تاثیر می گذارد.

در درمان شب ادراری اطفال بسیار مفید میباشد، باعث جذب آب و کاهش میزان کلسیم خون می گردد.
مستقیما” جذب شده و بنابراین یک منبع انرژی آماده برای کودک است .

عسل و مادران :
مادرانی که در آستانه زایمان هستند باید عسل داده شود چرا که زایمان را آسان و باعث افزایش شیر مادر میشود .
مغز استخوان را محکم می کند و نوزاد قوی متولد میشود.

عسل غنی شده با ویتامین :

امروزه هر کس اهمیت چشمگیر ویتامین ها را می شناسد و می داند که وجود مقادیر بی اندازه کم (به اندازه هزارم گرم) نه تنها برای مصونیت بدن در برابر ناخوشی ها گوناگون ( حاصل از نبودن ویتامین ) بلکه برای افزایش پایداری اش در برابر عفونت ها و شرایط بد زندگی کافی است .
مشاهدات بالینی نشان داده اند که اگر بیماری زیر نظر پزشک به درمان بپردازد و ویتامین های ساختگی را با غذایی که در اصل از فرآورده های طبیعی تهیه شده تغذیه کند ویتامین هایی مزبور بهتر جذب می شوند از این نظر عسل غنی از ویتامین به صورت فرآورده غذایی بسیار پر ارزش در خواهد آمد.
این نوع عسل را معمولا با مخلوط کردن ساده عسل و ویتامین ها می سازند که طرز تهیه یک نمونه از آن به شرح زیر است :
۱- عسل خالص ۱۰۰ گرم
۲- ویتامین – A برابر ۱۳۲۰۰ واحد بین المللی (Iu)
۳- ویتامین B1 – برابر ۸ گرم
۴- ویتامین B2 – برابر ۸ میلی گرم
۵- ویتامین C برابر ۳۰۰ میلی گرم
۶- ویتامین (pp ریبوفلاون ها و ریبوفلاونوئید ها ) ۶۰ میلی گرم
۷- نمک های کلیسم – ۳۰۰ میلی گرم
ارزش غذایی این عسل برای بدن انسان قابل ملاحظه است وتغذیه ۲۵ گرم ( یک قاشق مربا خوری) آن در روز کافی است با وجود این با تجویز پزشک ، می توان آن را مصرف نمود.

بر پایه تحقیقات و تجربیات پزشکان دانشگان بن در آلمان، قدرت درمانی عسل برای بهبود و درمان زخم بیشتر از آنتی بیوتیک است .

پزشکان دانشگاه بن می گویند : در عین حال هر عسلی، چنین قدرتی ندارد اما “عسل پزشکی” قادر بوده است حتی زخم های حاد را که با باکترهای مقاوم در برابر چند نوع آنتی بیوتیک مقاوم شده اند، ظرف چند هفته درمان کند.

در گزارش پزشکان دانشگاه بن آمده است، به دلیل افزایش میزان مقاومت باکتری ها دربرابر آنتی بیوتیکها عسل به عنوان یک داروی خانگی کهن، بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است.

“آرنه زیمون” از درمانگاه کودکان دانشگاه بن گفت : ما امروزه در درمانگاهها و کلینیک ها با باکتری هاو میکروب هایی مواجه هستیم که تقریبا” در برابر همه آنتی بیوتیک های متعارف موجود مقاوم هستند.

این پزشکان آلمانی در عین حال خود درمانی با عسل را توصیه نمی کنند زیرا عسلی که ویژه درمان زخم تهیه نشده باشد، می تواند “هاک باکتری” داشته باشد.

از سوی دیگر، پزشکان متخصص کودکان در شهر بن چند سالی است که از عسل پزشکی در مراقبت و درمان زخم ها استفاده می کنند و به پیشرفت های خوبی نیز در این زمینه دست یافته اند.

“کایی زوفکا” متخصص درمان و مراقبت از زخم در دانشگاه بن، موفقیت درمان زخم ها با عسل پزشکی را شگفت آور توصیف کرد و گفت : استفاده از عسل پزشکی ، بافت های مرده را زودتر از زخم جدا و آن را سریع تر درمان می کند.

زوفکا افزود: عسل پزشکی ، تعویض باند زخم را نیز آسان تر می کند و بیمار نیز هنگام تعویض باند دچار درد کمتری می شود.

هر چند اکنون دهها درمانگاه و کلینیک در آلمان از عسل در مراقبت و درمان زخم استفاده می کنند، اما با وجود موفقیت این نوع درمان، تاکنون مطالعات بالینی در رابطه با تاثیر عسل وجود ندارد . به همین علت پزشکان دانشگاه بن قصد دارند به همراه همکاران خود در دیگر شهرهای المان، این تجربیات را به عنوان یک مطالعه و تحقیق پیگیری و ارایه کنند.

عسل تاثیر ضدمیکروبی و باکتری دارد. پژوهش های موجود نشان می دهد زنبورها هنگام تولید عسل آنزیم اکسید گلوکزرا به آن اضافه می کنند واین آنزیم باعث می شود که از قند موجود در عسل بطور مستمر به مقدار کمی آب اکسیژنه که خود نیز ضد میکروب و باکتری است ، تولید شود و سرانجام به این ماده طبیعی خاصیت ضد میکروبی بدهد.

از آنجا که این آب اکسیژنه بطور مستمر و بدون توقف تولید می شود، مقدار انداکی از آن برای کشتن و نابودی باکتری های زخم کافی است گرچه حشرات زیادی با گزش انسان برای او مشکل ایجاد می کنندولی حشراتی که با احتمال بیشتری باعث مشکلات پزشکی می شوند شامل زنبور عسل (Bee)، زنبورهای معمولی (Wasp) ، مورچه ها ( شامل مورچه آتشین یا ) fire ant) است ، که تمام اینها مربوط به
خانواده غشاء بالان (Hymenoptera) می باشند و بعلت اینکه حشرات بصورت دست جمعی زندگی میکنند، اگریکی از آنها شما را نیش بزند ممکن است شما توسط تعداد زیاد دیگری از این حشرات همزمان گزیده شوید و این مشکل را شدیدتر می کند.

مولف:دکتر فاطمه کیانی امین
متخصص اسیب شناسی

مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم