معجون هفت میوه

تاريخ انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۲ | بازديد: 823

مواد مورد نیاز:

یک عدد  سیب –  یک عدد  شلیل – یک عدد گلابی – یک عدد   موز -دو حلقه آناناس –  پنج عدد گیلاس – یک خوشه کوچک انگور یاقوتی –  مغز پسته،فندق،گردو آسیاب شده هر کدام یک قاشق مرباخوری-  پودر نارگیل یک قاشق غذاخوری –  کنجد یک قاشق مرباخوری –  بستنی وانیلی دو قاشق غذاخوری –  خامه  یک قاشق غذاخوری – عسل یک قاشق مرباخوری –  پنج قاشق غذاخوری ژله بلوبری-

طرز تهیه:

ابتدا در ظرفی، سیب، شلیل و گلابی را خرد و با هم مخلوط می‌‌کنیم. بعد انگور، کنجد و مغزپسته آسیاب شده را با مواد مخلوط کرده، سپس در ظرفی دیگر عسل، خامه و مغز گردوی آسیاب شده را با هم مخلوط می‌کنیم. بستی را کف ظرف مورد نظر ریخته و روی آن را با مغز فندق آسیاب شده پر می‌کنیم. یک حلقه آناناس روی آن گذاشته و روی آناناس یک لایه از میوه‌های خرد شده می‌ریزیم. روی این مواد مخلوط خامه، عسل و گردو را ریخته و دوباره یک حلقه آناناس گذاشته و وسط آن را کمی از میوه‌های خرد شده می‌ریزیم. روی سطح آناناس حلقه‌های موز را چیده و پودرنارگیل را روی آن می‌ریزیم سپس گیلاس‌ها را روی مواد چیده و ژله را روی آن می‌ریزیم و ظرف را در یخچال می‌گذاریم تا ژله بسته شود.

نکـته:

این معجون را در هر فصل با میو‌ه‌های مخصوص آن فصل می‌توان درست کرد ضمنا طعم ژله بستگی به ذائقه مصرف‌کننده داشته و باید طعمی غیر از میوه‌های موجود در معجون باشد.

مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم