پوست و عسل

تاريخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۲ | بازديد: 685

یک محقق اهل نیوزلند در تحقیقات خود نشان داد که عسل مانوکا نوعی از عسل که در این کشور تولید می شود، خواص زیادی در درمان زخم ها، التهاب های پوستی، درمان عفونت با هلیکوباکترپیلوری و اسهال های سالمونلایی دارد. انواع عسل به طور کلی خاصیت آنتی باکتریال دارند اما تحقیقات نشان داده است که در این نوع عسل به علت وجود بیشتر هیدروژن پراکسید (H2O2) که در بقیه انوع نیز وجود دارد. همچنین ماده ای به نام متیل گلیوکوزال، خواص ضد میکروبی به میزان بیشتری وجود دارد. همچنین غلظت بسیار بالای گلوکز وفروکتوز(قندهای موجود در عسل) و محیط اسیدی عسل مانوکا موجب می شود باکتری ها نتوانند به راحتی در این محیط زندگی کنند. تحقیقات دکتر مالون نشان داد که بهترین کاربرد عسل مانوکا در درمان زخم های پوست است. این عسل علاوه بر خواص ضد التهابی که دارد، موجب می شود روند بهبود زخم تسریع پیدا کند. عسل مانوکا همچنین خاصیت عجیبی در برداشتن بافت های مرده و همچنین تحریک بافت های زنده برای ترمیم دارد که موجب می شود ترکیبات آن به عنوان پانسمانی خوب برای زخم های سطحی به کار روند.

در جریان تحقیقات مشخص شد که استفاده از عسل مانوکا به عنوان پانسمان در مقایسه با محلول پر اکسید هیدروژن و پانسمان های معمولی تاثیر بیشتری داشته است.

دکتر مالون تاکید زیادی روی خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی این عسل در مصرف خوراکی هم دارد اما به علت اینکه هنوز مطالعات بالینی کافی روی این خواص انجام نشده است، عسل مانوکا به عنوان دارد برای عفونت های معده تجویز نمی شود. اگرچه تست های آزمایشگاهی و تست روی حیوانات این تاثیرات را تایید کرده اند.

تجربیات خانگی نشان داده اند که استفاده از عسل مانوکا و حتی انواع عسل معمولی، دوره ی درمان اسهال باکتریایی و یا زخم های معده را کوتاه تر می کند اما با این همه پزشکان توصیه می کنند که استفاده درمانی از عسل حتی درباره ی پانسمان زخم ها حتماً باید زیر نظر یک متخصص باشد و نباید به عنوان درمانی خانگی استفاده شود. این مساله درباره بیماران دیابتی اهمیت بیشتری دارد.

(کتاب معجزات درمانی عسل و انگبین ها – دکتر محمد دریایی)

مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم